Pellet to ekologiczne paliwo, które bez problemu zastępuje węgiel, olej czy gaz. Do jego produkcji wykorzystuje się trociny drzewne, które wcześniej są poddane procesowi sprasowania pod wysokim ciśnieniem. Tak właśnie powstają granulki o średnicy kilku milimetrów. Następnie granulki zostają poddane zabiegowi podgrzewania.

Pellet Clear Energy jako przyszłościowe rozwiązanie

Jest to pellet o średnicy 6 milimetrów wyprodukowany z trocin sosnowych, które są pozyskiwane od stałego dostawcy, dlatego jego jakość jest zawsze najwyższa. Pellet Clear Energy nie zawiera piasku ani kory, ponieważ na etapie załadunku jest precyzyjnie selekcjonowany. Pellet ten posiada certyfikaty EN Plus A1 (PL021)  oraz Din Plus (7A312), dlatego gwarantuje prawidłowe spalanie oraz funkcjonowanie pieców.

Pellet to paliwo, które posiada świetnie właściwości kaloryczne, energetyczne zawierając przy tym minimalną ilość popiołu. Wybierając pellet Clear Energy decydujesz się na paliwo, które jest przyjazne środowisku, ponieważ tworzy zerową emisję CO2. W trakcie spalania około 1 tony pelletu powstaje około 5 kg popiołu, który później można wykorzystać jako nawóz mineralny, ponieważ zawiera on wysoką zawartość pierwiastków, które pozytywnie wpływają na wzrost roślin.

O czym warto pamiętać podczas użytkowania pelletu?

Pellet należy przechowywać w pomieszczeniu, w którym nie występuje nadmierna wilgoć na przykład kotłownia, garaż lub inne pomieszczenie, które będzie odpowiednio suche, aby można było przechowywać w nich zakupiony pellet.

Pozostawienie pelletu w wilgotnym pomieszczeniu lub na zewnątrz, gdzie jest możliwy kontakt z deszczem, spowoduje jego pęcznienie, co sprawi, że pellet nie będzie nadawał się do użycia jako paliwo opałowe. Najwygodniejszą opcją zakupu pelletu w celu ogrzania domu będzie pellet pakowany w workach. Wiąże się to z wygodną przechowywania oraz użytkowania.