Coraz częściej słyszymy o pompach ciepła, jako dobrym rozwiązaniu ogrzewania naszego domu, hotelu czy szkoły. Do ogrzewania właśnie tych powierzchni, pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną. Największym atutem tej energii jest to, że jest ona czysta, a jej dostępność jest nieograniczona.

Tego typu instalacje grzewcze pozwalają ograniczyć zużycie paliw kopalnianych oraz zniwelować emisje zanieczyszczeń, które trafiają do naszej atmosfery. Korzystanie z pompy ciepła nie tylko dają nam korzyści ekologiczne, ale również i finansowe. Dodatkowo obsługa pompy ciepła jest bardzo komfortowa.

Rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła dzielą się ze względu na rodzaj źródła, z którego pozyskują ciepło do ogrzania budynku:

  • Pompa wodna — jej źródłem jest ciepła woda płynąca. Aby ten rodzaj pompy działał w naszym domu, musi mieć dostęp do zbiornika wodnego lub studni głębinowej znajdującej się przy naszym domu.
  • Pompa gruntowa — źródłem tego typu pompy jest grunt. Wykorzystać możemy ją do dostarczania ciepła do obiegu grzewczego, jak również do domowego zbiornika wody gorącej. Pozyskiwane ciepło z gruntu przekształcone jest wewnątrz pompy, a następnie dostarczone do budynku.
  • Pompa powietrzna — źródłem jej ciepła jest powietrze pobierane z zewnątrz. Przy tego typu pompie konieczne jest dodatkowe wyposażenie budynku, które w przypadku największych różnic temperatur w środku, będzie wspomagało pracę pompy np. ogrzewanie podłogowe.

Największe zalety pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które jest dogodne dla ciebie, jak również dla planety. Oto największe zalety pompy ciepła:

  • Niższe koszty eksploatacji
  • Niska lub nawet zerowa emisja CO2
  • Współdziałanie z instalacją fotowoltaiczną
  • Łatwość w montażu i komfort użytkowania
  • Bezpieczna forma ogrzewania

Pompy ciepła dla Ciebie!

Pompy ciepła to inwestycja w przyszłość. Korzyści, które czerpiemy z tego rozwiązania, są dogodne dla nas i dla środowiska. Jeżeli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła, nie zwlekaj już dłużej!