Kocioł pelletowy to rodzaj urządzenia grzewczego, coraz częściej stosowanego w polskich domach. Użytkownicy doceniają to ekonomiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie. Kocioł potrzebuje pelletu, czyli ekologicznego materiału grzewczego produkowanego z biomasy o wysokiej kaloryczności. Jak wygląda proces montażu kotła pelletowego? Czy jest on skomplikowany? Tłumaczymy!

Jak działa kocioł pelletowy?

Kocioł pelletowy działa dzięki palnikom znajdującym się w jego korpusie. Elektryczna grzałka pozwala na automatyczne rozpalanie urządzenia, a jego obsługa sprowadza się do uzupełniania paliwa i usuwania popiołu. Kocioł automatycznie przechodzi w stan postoju po osiągnięciu określonej temperatury oraz załącza pracę, gdy ona spada. Aby usprawnić jego pracę, warto postawić na dodatkowe komponenty zapewniające bezpieczeństwo oraz zwiększające funkcjonalność, takie jak podajniki paliwa oraz systemy automatycznego czyszczenia.

Montaż kotła pelletowego

Przed przystąpieniem do montażu należy wybrać odpowiednie miejsce, w którym kocioł na pellet będzie mógł bezpiecznie pracować. Powinien on być umieszczony w osobnej, wydzielonej przestrzeni, takiej jak kotłownia. Sam montaż obejmuje prawidłowe podłączenie przewodu dymowego do wykonanej instalacji grzewczej, późniejszy montaż naczynia w najwyższym punkcie systemu oraz podłączenie sterowników kotła. Przed rozpoczęciem pracy urządzenia należy go odpowiednio odpowietrzyć oraz wykonać rozruch wraz ze sprawdzeniem szczelności systemów i układów.

Zaufaj specjalistom

W firmie Scobis znamy się na pellecie jak nikt inny. Zajmujemy się jego produkcją i sprzedażą, a także montażem kotłów peletowych. Działanie na wszystkich etapach prac sprawia, że wiemy, jak przeprowadzić instalację tak, aby była ona w pełni wydajna oraz bezpieczna dla użytkownika, a także środowiska. Pomożemy w wyborze najlepszego urządzenia, a także służymy profesjonalnym doradztwem na każdym etapie prac. Postaw na doświadczenie i profesjonalizm!