Klimatyzator jest urządzeniem, które służy do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczenia.  Jest to jedne z najprostszych urządzeń, które zapewnia optymalne warunki temperaturowo-wilgotnościowe w domu. Zastosowanie klimatyzacji w domu robi się coraz bardziej popularne, jednak nadal kojarzy się wyłącznie ze sklepami czy innymi obiektami, które świadczą usługi. Dodatkowo klimatyzator kojarzy się większości z wyłącznie chłodzeniem pomieszczenia, jednak wielu zapomina, że jest wykorzystywane również jako urządzenie grzewcze. 

Dlaczego klimatyzacja w domu jest dobrym wyborem?

Przede wszystkim klimatyzator zapewnia komfort termiczny oraz możliwość regulowania wilgotności powietrza. Oprócz chłodzenia lub grzania powietrza oczyszcza on i jonizuje powietrze, co wpływa na lepsze samopoczucie w upalne dni. Klimatyzator odpowiada również za zmniejszenie rozwoju grzybów oraz bakterii, dzięki temu oddychamy czystym powietrzem.

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację?

Nie należy mylić funkcji tych dwóch urządzeń. Każde odpowiada za dwa oddzielne procesy, które związane są z uzdatnianiem powietrza w domu. Te dwa urządzenia jedynie się wzajemnie uzupełniają. Dlatego po zakupie klimatyzatora, nie należy rezygnować z wentylacji. Natomiast jeżeli w domu zamontowane jest mechaniczne wspomaganie wentylacji, wskazane jest, aby podczas pracy klimatyzacji, przerwać działanie pracy wentylatorów. Związane jest to ze wzrostem kosztów pracy klimatyzatora, poprzez ciągły napływ gorącego powietrza z zewnątrz.

Czy klimatyzacja jest odpowiednia dla alergików?

Zastosowanie klimatyzatora w domu to nie tylko dobre rozwiązanie dla alergików, ale również i dla osób cierpiących na problemy płucne. Klimatyzator pełni funkcję filtra, który oczyszcza powietrze, dlatego doskonale nadaje się dla alergików lub osób cierpiących na astmę. Klimatyzator usuwa z powietrza alergeny, pyłki i kurz.

Klimatyzator od Scobis

Nasza firma wie, jak dużo zalet daje nam klimatyzator, dlatego oferuje sprzedaż oraz montaż klimatyzatorów specjalnie dla Ciebie! Szczególnie polecamy nowoczesny klimatyzator Vitoclima 200-S, który zapewni komfort w Twoim domu. Zapraszamy do kontaktu.