Instalacja centralnego ogrzewania jest odpowiedzialna za podgrzanie wody i rozprowadzenie jej rurami z kotła do grzejników. Jednak instalacja grzewcza składa się również z takich elementów jak: sieci przewodów, pompy ciepła, ogrzewania podłogowego czy klimakonwektorów. Firma Scobis oferuje montaż takich elementów jak:

  • Ogrzewanie podłogowe: jest to układ rurek, które mają zazwyczaj 16 mm średnicy. Rurki zalewane są w podłodze. Montaż ogrzewania podłogowego zapewnia lepszy rozkład temperatur, oszczędność, większą wilgotność powietrza oraz bezproblemową współpracę z innymi urządzeniami takimi jak np. pompa ciepła.
  • Ogrzewanie grzejnikowe: jest to najbardziej klasyczny sposób ogrzewania w mieszkaniach i domach. Ogrzewanie grzejnikowe pozwala na szybką regulację temperatury. Montaż ogrzewania grzejnikowego jest łatwy i szybki, dlatego można uniknąć żmudnych i czasochłonnych remontów.
  • Klimakonwektory: mogą odpowiadać za funkcję grzania lub chłodzenia, a także w połączeniu tych dwóch funkcji jako urządzenie grzewczo-chłodzące. Urządzenie to nie jest autonomicznym źródłem chłodu/ciepła — musi współpracować z urządzeniem zapewniającym odpowiednią temperaturę czynnika chłodząco-grzewczego.

Firma Scobis zapewnia profesjonalny i szybki montaż instalacji grzewczych w Bydgoszczy i okolicach, takich jak wspomniane ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie grzejnikowe oraz klimakonwektory. Skontaktuj się z nami, a postaramy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię pytania!